Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння
0
Каталог
Укр

Жорсткі диски

Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Жорсткий диск 

Ще один обов’язковий компонент для ПК та ноутбука – накопичувач. Жорсткі диски вже багато років мають попит, і нині не є винятком. Жорсткий диск купують зазвичай тоді, коли хочеться дуже доступно, але високоякісно скласти ПК. Крім того, жорсткі диски мають дуже великий ресурс роботи (по декілька десятків літ).

В каталозі інтернет-магазину Kibet представлено широкий асортимент цих пристроїв, проте, щоб їх правильно вибрати треба визначитися з конкретними параметрами. Ідеться не тільки про тип і кількість пам’яті.

Формфактор та обсяг пам’яті

Починати вибір треба з формфактора, оскільки жорсткий диск для ноутбука нічого спільного немає з диском для ПК. У першому випадку це модель на 2,5 дюйми, а для системних блоків вже 2,5 або 3,5 дюйми. Одразу скажу, що обсяг пам’яті обирати варто під свої завдання. Є ще досить старі моделі на 320 Гбайт. Зараз основну нішу ринку займають моделі від 500 Гб до 16 Тб. Багато пам’яті потрібно не лише щоб накопичити мультимедійний контент. Вона потрібна для запуску сучасних ігор та програмного забезпечення інженерів і дизайнерів.

Інтерфейс підключення та швидкість

Для закупки нової моделі старий диск стає орієнтиром на швидкість обертання шпинделя. За цим критерієм, виробники пропонують наступне:

  • 5400 об/хв;
  • 5700 об/хв;
  • 5760 об/хв;
  • 5900 об/хв;
  • 7200 об/хв. 

Чим вище оберти, тим швидше відкриватимуться програми. Проте обертання шпинделя не є єдиним чинником, який впливає на роботу вашого ПК. Придбати HDD треба з розумінням, що важливо взяти інтерфейс підключення однаковий з материнською платою. Варіанти наступні:

  • SATA обмін даними на швидкості 1,5 Гбіт/с;
  • SATA II швидкістю 3 Гбіт/сек;
  • SATA III швидкістю 6 Гбіт/с. 

Характеристики жорстких дисків допускають зворотню сумісність.Увипадку, коли материнська плата є старою, і інтерфейс підключення має нижче покоління, ніж на диску, то швидкість буде обмежена саме здатністю материнки. Тому для ефективної роботи системи варто враховувати це питання. 

Додаткові параметри

Розбираючись що таке HDD, ви точно дійдете до буфера або кеша. Річ у тому, що він і є оперативною пам’яттю записної машини, в якому зберігаються дані з найчастішим використанням. Усього кеш повинен займати від 8 до 256 Мб. Якщо говорити про дуже прості задачі на ПК, а саме серфінг чи редагування офісної документації, то вистачить і 64 Мб. Від 64 і більше вже іде на майбутнє ладнання, програмування та мультитаскання.

Однаковий за параметрами HDD диск коштує різно через бренд. Відомі компанії відрізняються надійністю плюс сервіс, але це вже не про те. Краще брати відомих виробників, хоча вони трішки дорожчі. Жорсткий диск пропонується такими компаніями, як Toshiba, Western Digital, Samsung.  Невідомі бренди теж інколи дають нормальний рівень, але це вже компроміс за ціною.

Загалом користувачеві можна дати кілька рекомендацій. Краще обирати жорсткий диск, орієнтуючись на параметри материнської плати. Це треба, щоб на максимум використати пропускну здатність інтерфейсу підключення. Добре розуміти й формат системного блоку, бо в мініатюрних корпусах складно розмістити габаритний HDD. Придбати жорсткий диск на ПК простіше, аніж на ноутбук, бо вибір більший.

Взагалі є сенс купувати жорсткий диск навіть зараз. Наприклад, під ОС можна поставити невеликий за розміром SSD, там ви прискорите систему. А для Ну і для решти брати вінчестери. Хоч у жорстких дисків є один критичний недолік — вони дуже різко реагують на механічні пошкодження. Тобто HDD може розірвати навпіл випадкове падіння ПК чи ноута. Теоретично, дані з нього можна відновити… за додаткові кошти. При акуратному користуванні комп’ютером жорсткі диски можуть функціонувати десятки тисяч робочих циклів без пошкоджених секторів.

Вгору