Кількість
|
Вартість
|
||
|
Мережеві адаптери
Мережеві адаптери – це пристрої для підключення вашого обладнання до мережі. Вони виконують функцію зв’язкового між технікою та мережею, дозволяючи обмінюватися даними. Якщо вам потрібен мережевий адаптер, то ми розповімо який пристрій краще вибрати, щоб він працював якісно і довго.
Що таке мережеві адаптери і для чого вони потрібні
Мережеві адаптери потрібні для забезпечення доступу до Інтернету за допомогою Ethernet або WiFi, для створення локальних мереж та для передачі даних між пристроями в одній і тій же результуючій ланці. Мережеві адаптери поділяють на вбудовані та зовнішні. Адаптери, вбудовані в пристрої, є частиною приладу, оскільки вони інтегровані в материнську плату ПК або ноутбука. Вбудовані адаптери зручні для базових потреб і економічні, оскільки вони вже включені в систему. А зовнішні адаптери підключаються до комп’ютера або іншого приладу через такі інтерфейси як USB, PCI, або PCIe. Зовнішні адаптери пропонують більшу гнучкість і можливості для вдосконалення, тому вони підходять для користувачів, які потребують високопродуктивного мережевого з'єднання або хочуть оновити мережеві можливості свого пристрою.
Різновиди мережевих адаптерів
Мережеві адаптери класифікуються за такими параметрами:
За типом підключення
- Дротові адаптери (Wired adapters) – є засоби підключення до мережі, які найчастіше приєднуються за допомогою Ethernet – кабелю. Чудово підходять стаціонарним ПК, а також забезпечують стабільне і швидке з’єднання. Існують ще Fiber-optic адаптери для підключення до волоконно-оптичних мереж.
- Бездротові адаптери (Wireless adapters) – засоби підключення до мережі без допомоги фізичних кабелів, як правило, через Wi-Fi. Мережевий адаптер Wi-Fi підключається до мережі за стандартами 802.11a/b/g/n/ac/ax. Менш популярні Bluetooth адаптери.
За інтерфейсом підключення
- PCI/PCIe адаптери (для стаціонарних комп'ютерів). Це адаптери, що вставляються в слот на материнській платі комп'ютера.
- USB адаптери. Мережеві адаптери, які підключаються через USB порт. Вони зручні для використання з комп'ютерами, яких відсутній вбудований мережевий адаптер.
- PCMCIA адаптери. Адаптери для ноутбуків, що використовують роз'єм PCMCIA (присутні, як правило, у старіших моделях ноутбуків).
За швидкістю передачі даних
- 10/100 Мбіт/с (Fast Ethernet). Використовуються для базових потреб передачі даних в малих і середніх мережах.
- 1 Гбіт/с (Gigabit Ethernet). Для високошвидкісних з'єднань, які широко використовуються в сучасних комп'ютерах і мережах.
- 10 Гбіт/с і більше (10GbE). Пристрої такого типу залучені в професійних мережах, серверах та високопродуктивних комп'ютерних системах для передачі великих обсягів даних.
Особливості вибору мережевих адаптерів
При виборі та покупці мережевого адаптера радимо вам звертати увагу на кілька параметрів:
- Тип підключення. Відразу вирішіть, бездротовий чи дротовий адаптер вам потрібен.
- Швидкість передачі даних. Залежить від цілей з’єднання; наприклад, для роботи з відео чи великими файлами беріть модель з вищою пропускною здатністю.
- Сумісність. Переконайтеся, що обраний адаптер підтримує вашу ОС.
- Зручність. Приділіть увагу розмірам та портативності вашого вибору, щоб надалі вам було просто змінювати місцями ваш адаптер.
Якщо ви хочете отримати невеличку підказку, зазирніть у рейтинги популярних моделей мережевих адаптерів, які розміщують в блогах на спеціалізованих сайтах. Наприклад, якщо вам потрібен мережевий адаптер для ноутбука, то можна обрати компактні бездротові моделі, які не займають багато місця, якщо вас цікавить мережевий адаптер для ПК, то для стаціонарних комп'ютерів зазвичай рекомендують придбати дротові прилади для забезпечення максимально стабільного з’єднання. Своєю чергою мережевий адаптер WiFi USB підійде майже для будь-якого пристрою, щоб швидко налаштувати доступ до бездротової мережі.
Де придбати
Незамінними пристроями для сучасного користувача є мережеві адаптери. Незалежно від того, чи потрібен вам пристрій з’єднання з мережею для офісу, чи ви плануєте придбати його для дому, вибір завжди залежатиме лише від ваших потреб та майбутніх умов експлуатації. Великий асортимент моделей можна знайти в інтернет-магазині Kibet.