Кількість
|
Вартість
|
||
|
Оперативна пам’ять
Оперативну память знають усі, бо вона знаходиться і на ПК, і на смартфонах, і на планшетах. Однією з функцій оперативної памяті є забезпечення працездатності системи: чим вище її значення, тим швидше працюють програми. В каталозі магазина Kibet містяться безліч варіантів оперативної пам’яті, на які слід звернути увагу.
Формфактор и тип планки
Не можна купити оперативку, якщо не знаєш, на який комп’ютер її треба ставити. Для ПК вибираються звичайні повнорозмірні планки — DIMM. Ноутбукам і моноблокам треба формат SO-DIMM, а для серверних станцій підійде FB-DIMM. Крім формфактору, треба дізнатися, який саме тип пам’яті треба обрати. Тут є кілька питань про сумісність з материнською платою. Виробники пропонують такі типи ОЗП:
- DDR;
- DDR2;
- DDR3;
- DDR4;
- DDR5.
DDR4 — найпопулярніша, адже має найвищу продуктивність, ніж у всіх попередніх поколіннях. Для старих конфігурацій ПК або ноутбуків залишіть старі планки.
Обсяг пам’яті
Не потрібно бути великим фахівцем, щоб розуміти принцип – чим більше, тим краще. Оперативна пам’ять — це комплектуючі, що відповідають за зберігання основних команд, тимчасових даних. Існують різні сценарії використання ПК, де є пряма залежність від запасу оперативної пам’яті:
- 2-8 ГБ RAM — для мінімальних задач в інтернеті. Для офісних програм цього більше ніж достатньо, але, при цьому, одночасно запустити багато програм неможливо.
- Для більшості практичних задач і для ігор вистачить 16 ГБ. Але можна вважати це мінімумом.
- А ось 32 ГБ і більше потрібно мати для того, щоб запускати ігри класу ААА, важкі програми інженерів, архітекторів і дизайнерів. Ви можете тримати активними півсотні вкладок у браузері.
Материнська плата дає обмеження не тільки в форматі планок, але і в тому, скільки їх можна ставити. Тому перед тим, як вирушити на пошук чи продається оперативна пам’ять DDR5, варто перевірити допуски від материнки.
Тактова частота та інші показники
Якщо ви підтвердили сумісність DDR4 та вашої материнки, то тоді можна дивитися на тактову частоту. Цей формат має діапазон 1600 — 4266 МГц. Чим більше, тим швидше робота, але дорожче вартість планок. Якщо взяти старі покоління оперативок, то там максимальна частота буде на рівні 2400 МГц або ще нижче. Спочатку варто дивитися на материнку і її здатність працювати на вказаній частоті. Оперативна пам’ять для ПК має і деякі додаткові параметри:
- Таймінги говорять, як швидко будуть реалізовані команди після отримання запиту. У маркуванні є декілька цифр, але нас цікавить перша. Чим вона нижче, тим краще.
- Напруга говорить, перш за все, як планки будуть нагріватися і чи можна взагалі їх розганяти. Ця ж цифра вказує на те, як вони споживають електроенергію. Якщо вам важливе енергоспоживання та мінімальний рівень нагрівання, краще дивитися в бік низької напруги.
Кількість каналів
Купувати ОП і навіть не дізнатися про канали для ПК не вийде. Материнська плата є сучасною – значить слотів точно декілька. Краще один обсяг пам’яті розділити на декілька окремих планок. Два роблять краще за одну, хоча обсяг однаковий – це було доведено багатьма тестами.
Міняти пам’ять рекомендується при вимкненому комп’ютері. Шансів встановити несумісну планку мало, тому що материнська плата має спеціальні виїмки. Крім того, якщо берете надто потужну планку, материнка просто працюватиме на своїх максимальних можливостях — ви просто заплатите за потенціал, який так і залишиться нереалізованими. Оптимально поновити материнку, якщо дуже хочеться перейти на наступне покоління ОП.